اضافه سامسونگ موفقیت دستگاه برنامه

اضافه: سامسونگ موفقیت دستگاه برنامه سامسونگ آیفون 8 گلکسی بازار میلیون برنامه

گت بلاگز اخبار اجتماعی سفر بی‌سر و صدای رییس شرکت حج به عربستان

رییس شرکت حج و زیارت در سکوتی رسانه‌ای به عربستان سفر کرد تا در دو ماه مهلت باقی‌مانده به شروع اعزام زائران ایرانی، امور اجرایی حج ۹۷ را پیگیری کند. 

سفر بی‌سر و صدای رییس شرکت حج به عربستان

سفر بی سر و صدای رییس شرکت حج به عربستان

عبارات مهم : ایران

رییس شرکت حج و زیارت در سکوتی رسانه ای به عربستان سفر کرد تا در دو ماه مهلت باقی مانده به شروع اعزام زائران ایرانی، امور اجرایی حج ۹۷ را پیگیری کند.

به گزارش ایسنا، حمید محمدی در صفحه شخصی اش در اینترنت منشتر شدن تصویر هایی از کعبه و این نوشته که «در مکه و مسجدالحرام نائب الزیاره هستم» از حضورش در عربستان خبر داد.

او پیش تر در آخرین جلسه یکسان شرکت حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری که هفته قبل برگزار شد، از پیگیری امور اجرایی حج ۹۷ در مذاکره با وزیر حج عربستان و دیگر طرف های سعودی در سفری که تاریخش اعلام نشده بود خبر داده بود. حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر ـ نماینده ولی فقیه در امور حج ـ نیز در همان جلسه خواستار پیگیری راهکارها و جمع بندی های جلسات آسیب شناسی حج گذشته و کارشناسی حج ۹۷ در سفر رییس شرکت حج به عربستان شده است بود.

سفر بی‌سر و صدای رییس شرکت حج به عربستان

محمدی منشتر شدن تصاویری به طرح توسعه مسجدالحرام و اوضاع تخریب های گسترده در مکه که اسکان زائران را در حج با چالش مواجه کرده و همچنین ساخت آشپزخانه مرکزی جهت زائران ایرانی با همکاری بخش شخصی عربستان که با از دست رفتن آشپزخانه قبلی ایرانی ها با توقف اعزام به حج در سال ۹۵ شروع شده، اشاره کرده است.

مطالب رییس شرکت حج و زیارت از این سفر گویای آن است که هنوز مقامات حج کشور عزیزمان ایران و عربستان با یکدیگر دیدار رسمی نداشته اند و محمدی درحال دیدار از پروژه های زیارتی کشور عزیزمان ایران در عربستان و مکه و مدینه است.

رییس شرکت حج و زیارت در سکوتی رسانه‌ای به عربستان سفر کرد تا در دو ماه مهلت باقی‌مانده به شروع اعزام زائران ایرانی، امور اجرایی حج ۹۷ را پیگیری کند. 

او همچنین در مطلب دیگری که جمعه شب گذشته در اینستاگرام منتشر کرده به تغییرات فضای قبرستان بقیع و همچنین از بین بردن ماموران امر به معروف و نهی از منکر در مدینه اشاره کرده که به نظر می رسد تحت تاثیر سیاست های تازه دولت آل سعود هست. محمدی نوشته است: «جمیعت زائرات ائمه اطهار علیهم السلام در بقیع به حدی متراکم و انبوه بود که ازدحام ایام حج را تداعی می کرد. مدیریت بقیع همچنان در اختیار پلیس است و از ماموران امر به معروف خبری نیست.

شمار رو به زیاد کردن مشتاقان زیارت بقیع که قاطبه آن ها از برادران اهل تسنن هستند، باعث شده است است که پلیس با تعیین مسیرهای طولانی دور تا دور بقیع عملا جمعیت را بشکند و مانع تجمع و ازدحام در یک نقطه شود.

به محض ورود از در مهم همه زائران به مسیر سمت راست هدایت می شوند و ناگزیر هستند بدون توقف مسیر را به سمت دیواره جنوبی بقیع ادامه دهند و سپس تقریبا تا نزدیکی ضلع شرقی که مسافتی چندصد متری است را در راهروی باریک مابین قبرها پیش روند و در برگشت شهدای احد را زیارت کنند. مضجع چهار امام معصوم را نیز باید گذرا زیارت کنی، پیش از این به محض ورود به بقیع در محوطه کوچک برابر مضجع، مجال توقف اندک بود، ولی با عوض کردن مسیر این وقت نیز گرفته شده است هست. »

سفر بی‌سر و صدای رییس شرکت حج به عربستان

جزییات بیشتری از سفر رییس شرکت حج و زیارت در اختیار نیست، ولی آینده نگری شده است پیگیری زیاد کردن سهمیه حج کشور عزیزمان ایران که جهت پنج هزار تن دیگر است و پرونده شهدای منا و مسجدالحرام که عربستان پرداخت غرامت به بازماندگان آن در سایر کشورها جز کشور عزیزمان ایران را شروع کرده از جمله محورهای احتمالی مذاکره رییس شرکت حج با مقامات سعودی در این سفر باشد.

رییس شرکت حج و زیارت قبلا از تعیین سهمیه حج ۹۷ مشابه سال قبل آن، که نزدیک به ۸۵ هزار نفر بود، خبر داده و گفته بود که جهت پنج هزار تن دیگر به خاطر سالی که این سهمیه با توقف اعزام ها از دست رفت، به وزارت حج عربستان درخواست داده است.

رییس شرکت حج و زیارت در سکوتی رسانه‌ای به عربستان سفر کرد تا در دو ماه مهلت باقی‌مانده به شروع اعزام زائران ایرانی، امور اجرایی حج ۹۷ را پیگیری کند. 

طبق گفته های قبلی محمدی، اعزام زائران ایرانی به حج از ۲۶ تیرماه شروع می شود که قرارداد مسکن و هواپیمای زائران نیز با عربستان بسته شده است است.

اعزام زائران ایرانی به حج در شرایطی انجام می شود که سفارتخانه های دو کشور همچنان تعطیل و روابط سیاسی کشور عزیزمان ایران و عربستان قطع هست. بر اساس توافق دو کشور قرار شده است سفارت سوئیس حافظ منافع کشور عزیزمان ایران و عربستان در این کشورها باشد و امور دیپلماتیک بویژه در حج از این طریق پیگیری شود.

سفر بی‌سر و صدای رییس شرکت حج به عربستان

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | زائران | ایرانی | عربستان | حج و زیارت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz